Custom image

 

II niedziela zwykła  /20.01.2019/

Ogłoszenia parafialne

1.  Dzisiaj III niedziela miesiąca. Składka mszalna na ogrzewanie naszego kościoła. O godz. 16.30 różaniec za zmarłych i wypominki roczne.

2.  W miniony poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Dziękujemy za gościnność i życzliwe przyjęcie oraz zainteresowanie życiem parafii. Dziękujemy również za złożone z tej okazji ofiary.

3.  W liturgii Kościoła:

- poniedziałek: wspomnienie św. Agnieszki,

- czwartek: wspomnienie św. Franciszka Salezego założyciela Zakonu Nawiedzenia NMP. Siostry Wizytki zapraszają na sumę odpustową o godz. 17.00,

- piątek: święto nawrócenia św. Pawła Apostoła.  Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

4.  W poniedziałek i wtorek pamiętamy o swoich babciach i dziadkach. Żyjących polecamy naszej modlitwie, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu.

5.  Nabożeństwa w parafii:

- wtorek/22.01.2019/: nowenna do św. Jana Pawła II,

- środa: nowenna do Matki Bożej Częstochowskiej,

- piątek: nowenna do Bożego Miłosierdzia.

6.  Podziękowania:

Paniom i uczniom  naszej Szkoły Podstawowej, którzy przygotowali „Jasełka” składamy podziękowanie za ich występ w kościele. Za wypowiedziane treści, piękne śpiewy i muzykę  - Bóg zapłać.

Wszystkim uczestnikom niedzielnego spotkania opłatkowego, rodzicom, którzy zorganizowali to spotkanie, młodzieży za prowadzenie zabaw i dla dzieci za radość i entuzjazm jaki wnoszą do naszej wspólnoty.  Darczyńcom za pizzę, ciasto, owoce, słodycze i napoje.

7.  W sobotę /26.01.2019/ organizowany jest wyjazd na kulig do Regietowa.  Koszt wyjazdu 63 zł. Dla dzieci działających w grupach parafialnych zniżka 50%. Dla uczestników kolędy misyjnej i wykonawców ozdób świątecznych w naszej świetlicy 100%; to nagroda za pracę i zaangażowanie w sprawy parafii.

Wyjazd w sobotę o godz. 8.00.

8.  Dziękujemy za utrzymanie porządku w minionym tygodniu. Do sprzątania prosimy mieszkańców bloku 11 kl.2.

9.  Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. w tym tygodniu warto przeczytać artykuły o Światowych Dniach Młodzieży w Panamie: „Niedziela” – „Polacy w drodze do Panamy” i „Młody Kościół w Panamie”. W „Źródle”  przesłanie wspomnianych dni ŚDM – hymn, modlitwa, logo, symbole i Patronowie spotkania. W prasie katolickiej znajdziemy program transmisji z Panamy – warto je obejrzeć.                         

10.  Kościół jest misyjny, zatem cieszy fakt, że kilka osób czyta pismo „Echo Afryki” i składanymi ofiarami wspiera dzieło misyjne Sióstr Klawerianek. Prosimy, w  najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 osoby, które czytały, bądź zechcą czytać  „Echo Afryki” na spotkanie. Przy okazji odbiorą numer styczniowy czasopisma i potwierdzą  prenumeratę roczną tego miesięcznika.

11.  Intencje mszalne.

12.  Spotkanie:

- III gimnazjum i VIII Klasa  SP – piątek godz. 18.00.

13.  Zaproszenie: „Jasełka” – filia Biblioteki Pedagogicznej w Jaśle – 23 stycznia godz. 16.00. Bliższe informacje w gablocie.

14.  W najbliższą niedzielę na sumie wystąpi chór „Soli Deo”. Po Mszy św. będzie rozprowadzał płyty ze swoim repertuarem i będzie zbierał ofiary na dalszy rozwój działalności.

2017© Parafia Miłosierdzia Bożego w Jaśle;